Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov

Ekumenický výbor ECAV všetkých srdečne pozýva na online ekumenické modlitebné stretnutia s biblickým zamyslením pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 2023. Zapojiť sa môžete z pohodlia vášho domova prostredníctvom linku: https://us02web.zoom.us/j/85249822797?pwd=UWd6ZnJKNG1jd0hpMG9JdVpCVVU5dz09.

Online ekumenické duchovné stretnutia sa budú konať počas Týždňa modlitieb od 18. do 25. januára 2023 každý večer o 19:00 a budú vychádzať z materiálov na TMJK 2023 na daný deň. Biblické zamyslenie nám každý večer predstaví nejaký zaujímavý hosť. Nebudú chýbať spoločné modlitby, otázky na zamyslenie a diskusia. Tešíme sa na duchovné spoločenstvo s vami!

Materiály na tohtoročný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov a na celý rok 2023 spoločne pripravili a uverejnili Dikastérium na podporu jednoty kresťanov a Komisia pre vieru a poriadok Svetovej rady cirkví. Tému Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov 2023 vybrala a materiály pripravila miestna skupina kresťanov zo Spojených štátov amerických, ktorú zvolala Minnesotská rada cirkví.

Tradičný termín konania Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov je na severnej pologuli od 18. do 25. januára. Tieto dni navrhol v roku 1908 Paul Wattson tak, aby modlitby prebiehali v dňoch medzi sviatkami sv. Petra (Katedra) a sv. Pavla (Obrátenie), čo im dodalo symbolický význam. Na južnej pologuli sú v januári prázdniny, takže cirkvi organizujú Týždeň modlitieb v inom termíne, napríklad v období sviatkov Zoslania Ducha Svätého (ako to navrhlo Hnutie pre vieru a poriadok v roku 1926), ktoré tiež symbolizujú jednotu Cirkvi. Keďže berieme do úvahy fakt, že sa termín modlitieb dá prispôsobiť, povzbudzujeme vás, aby ste tento materiál vnímali ako pozvanie hľadať možnosti na vyjadrenie miery dosiahnutého spoločenstva medzi cirkvami a spoločne sa modliť za úplnú jednotu, ktorá je Kristovou vôľou, po celý rok.

Posted in Oznamy.